Chelsea remizirao u Madridu i stekao zadovoljavajuću “prednost” u revanšu protiv ‘Kraljeva’

Nogometaši Chelseaja remizirali su u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka protiv Real Madrida rezultatom 1:0.

Bolju igru u prvom dijelu susreta gostujući nogometaši iskoristili su u 14. minuti.

Pulisic je sjajno iskoristio prostor u kaznenom prostoru i na prazan gol poslao loptu u mrežu za vodstvo svog tima.

Ipak, nakon pirmljenog pogotka Real se probudio i nakon nešto više od 10 minuta stigao do poravnanja.

Karim Benzema je još jednom pokazao zbog čega je jedan od najboljih napadača svijeta.

Nakon prekida u 29. minuti loptu je primio glavom, a zatim je efektno poslao pod prečku gola Mendyja.

U drugom poluvremenu ritam utakmice znatno je opao. Oba tima su mudro čuvali stečeno u prvom dijelu, tako da je završilo 1:1.

Chelsea će zbog toga u revanšu za osam dana imati početnu prednost zbog pogotka u gostima.