Chelsea rutinski u Lilleu, Villarreal senzacionalno eliminisao Juventus za četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši Chelseaja rutinski su osigurali plasman u četvrtfinale Lige prvaka pobjedom protiv Lillea 2:1 (2:0).

Nakon sigurne pobjede u Londonu, aktuelni prvaci su u Francuskoj opravdali epitet velikog favorita.

Golove su postigli Pulisic u 45+3′ i Azpilicueta u 71. minuti, dok je za Lille utješni pogodak postigao Yilmaz sa bijele tačke.

U narednu rundu, odnosno četvrtfinale će i sjajni Villarreal koji je večeras u Torinu razbio Juventus rezultatom 3:0.

Prva utakmica u Španiji završila je 1:1, ali je momčad Unai Emerya priredila veliku senzaciju.

U periodu od 78. minute do kraja utakmice ‘Žuta podmornica’ zabila je tri gola preko Morena, Torresa i Danjume za historijski plasman.

U četvrtfinalu Lige prvaka se pored Chelseaja i Villarreala nalaze još Atletico Madrid i Benfica. Od ranije su mjesto zauzeli Bayern, Real Madrid, Manchester City i Liverpool.