Chelsea sa penala iščupao pobjedu protiv Crystal Palacea na Stamford Bridgeu, Wolvesi ‘zgadili’ nogomet Brentfordu

Večeras su na programu utakmice 19. kola engleskog Premiershipa, a nogometaši Chelseaja su na domaćem terenu proslavili pobjedu nad Crystal Palaceom rezultatom 2:1.

Bio je Chelsea od samog početka susreta odlučan da napadne gol protivnika, pa je tako već u 13. minutu Mykhailo Mudryk zabio za vodstvo ‘Plavaca’. Ukrajinac je ubrzo nakon toga mogao i do drugog pogotka, ali nije iskoristio sjajnu priliku.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena stigla je kazna za neiskorišteno. Olise pogađa za 1:1 na Stamford Bridgeu. No, Chelsea se nije predavao, a igrao se 89. minut kada Pochettinova momčad dobija penal. Precizan sa bijele tačke bio je tada Madueke za konačnih 2:1.

Brentford i Wolverhampton su također odigrali svoj meč 19. kola u domaćem prvenstvu, dok je rezultat na semaforu glasio uvjerljivih 4:1 u korist popularnih ‘Vukova’.

Lemina i Hee-Chan su u 13. i 14. minutu pogađali za 0:2, nakon čega je Wissa u 16. smanjio na 1:2. Ipak, Hee-Chan novim pogotkom u 28. minutu povisuje na 1:3. Rezervista Bellegarde 10-ak minuta prije kraja regularnog dijela utakmice postavlja konačnih 1:4.