Chelsea siguran protiv Aston Ville, Jorginho pogađao dva puta iz penala

Momčad Chelseaja je u okviru 19. kola Premiershipa gostovala kod Aston Ville, a ‘Plavci’ su slavili rezultatom 3:1.

Prva velika prilika čekala se 25 minuta kada je Mason Mount opalio bombastično sa velike razdaljine, no Martinez je pokušaj Engleza sjajno skinuo.

Već u 28. minutu susreta Reece James je nespretnom reakcijom nakon kornera loptu smjestio u vlastitu mrežu za vodstvo Aston Ville.

Igrao se 33. minut kada je Matty Cash skrivio penal, a precizan sa bijele tačke bio je Jorginho za izjednačenje rezultata. Konačan rezultat prvog poluvremena glasio je 1:1.

Na početku drugog poluvremena u igru je ušao Romelu Lukaku, a samo desetak minuta igre mu je trebalo za pogodak. Belgijanac je na asistenciju Hudsona-Odoija sjajno reagovao u teškoj situaciji i pogodio mrežu Martineza.

U nastavku igre Chelsea je bio dominantnija ekipa, a do novog uzbuđenja je došlo u samom finišu utakmice. Nakon Casha, Ezri Konsa pravi prekršaj u 11 metara, a sudac Martin Atkinson pokazuje na bijelu tačku. Jorginho je nakon snažnog udarca postigao svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici. Konačan rezultat glasio je 3:1.

Izabranici Thomasa Tuchela su nakon ove pobjede na trećoj poziciji Premiershipa, a imaju isti broj bodova kao drugoplasirani Liverpool. Aston Villa je prvi dio sezone završila na desetom mjestu sa 22 osvojena boda.