Chelsea slavio nad Crystal Palaceom i tako se plasirao u finale FA kupa gdje će ga čekati Liverpool

U drugom polufinalnom susretu FA kupa snage su odmjerili Chelsea i Crystal Palace, a ‘Plavci’ su slavili sa 2:0.

Palace je dvije najbolje šanse na utakmici propustio preko Zahe, dok je za Chelsea najbolju priliko propustio Mason Mount.

Ipak, slavlje je u 65. minutu susreta stiglo za navijače Chelseaja. Mitchell je loptu loše izbio iz svog šesnaesterca, da bi do nje stigao Loftus-Cheek koji sjajnim udarcem trese mrežu protivnika za 1:0.

Igrala se 76. minuta kada je Mount odlično odreagovao u kaznenom prostoru Palacea, te u padu šutirao i savladao Butlanda za konačnih 2:0.

Finale FA kupa odigrat će se 14. maja, a Chelsea će igrati protiv Liverpoola koji je jučer sa 2:3 savladao Manchester City u prvom polufinalnom susretu.