Chelsea srušio hrabri Brighton, slijedi veliki derbi s Liverpoolom

Nogometaši Chelseaja pobjedom su otvorili novu sezonu Premier lige. Tim Franka Lamparda slavio je na gostovanju kod Brightona rezultatom 3:1.

Chelsea je poveo u 23. minuti kada je Wernera u kaznenom prostoru srušio golman Ryan, a sudac Pawson pokazao na bijelu točku. Jorginho je bez većih problema realizirao jedanaesterac za 1:0.

U 54. minuti Brighton je izjednačio kada je s 20-ak metara pucao Trossard, Kepa je loše reagirao i rezultat je glasio 1:1. Međutim, ‘Bluesi‘ su odmah pojačali tempo i u 10-tak minuta zabili još dva pogotka.

Prvo je James fantastično pogodio s distance i silovitim udarcem zakucao loptu pod prečku, a u 66. minuti je iz kornera centrirao za Zoumu čiji je pokušaj nakon odbijanca završio u mreži.

Chelsea već u sljedećem kolu čeka prvi, veliki ispit protiv branitelja naslova Liverpoola.