Chelsea stigao do minimalne pobjede protiv Evertona na Goodisonu, utakmicu obilježile povrede

Današnji program u okviru prvog kola engleskog Premiershipa kompletirala je utakmica Chelseaja i Evertona, a ‘Plavci’ su slavili sa minimalnih 1:0.

Chelsea je zasigurno bio dominantniji tim u prvom poluvremenu, a zbog povrede Bena Godfreya koji je u 18. minutu morao van terena, sudačka nadoknada prvog dijela iznosila je osam minuta.

Izabranici Thomasa Tuchela do prvog i jedinog pogotka stigli su tek u sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena. Chilwell je iznudio jedanaesterac, da bi Jorginho precizno gađao i pogodio mrežu Evertona za 1:0.

U nastavku tempo igre je poprilično opao, a Chelsea je održavao minimalnu prednost do samog kraja susreta. Drugi dio utakmice obilježile su nove povrede. Prvo je u 70. minutu Mina morao van terena, da bi samo pet minuta kasnije istu sudbinu doživio Koulibaly na drugoj strani.

Na kraju drugog poluvremena igrala se “maratonska nadoknada”, s obzirom da je sudac meč produžio za čak 10 minuta. U tom periodu na povredu se požalio i Thiago Silva, koji je na kraju ipak uspio na terenu ostati do samog finiša.