Chelsea tek u drugom poluvremenu razbio otpor Burnleyja, Newcastle nastavio sjajan niz u Premiershipu

Nogometaši Chelseaja upisali su visoku pobjedu nad Burnleyjom u sklopu 28. kola engleskog Premiershipa rezultatom 4:0.

Prvo poluvrijeme na Tur Mooru proteklo je u znaku tvrdog nogometa i bez pogodaka.

Međutim, u drugom poluvremenu kao da je istrčala druga momčad Chelseaja.

U periodu od 47. do 55. minute gosti su preko Havertza u dva navrata i Jamesa postigli tri pogotka.

Konačan rezultat postavio je Pulisic u 69. minuti svojim četvrtim golom u sezoni.

Chelsea je sada na bilansu od 53 osvojena boda na trećoj poziciji sa ustakmicom manje od lidera Manchester Cityja.

Burnley se nalazi na 18. mjestu i do kraja mu preostaje velika borba za opstanak u prvom rangu takmičenja. Momčad ima 21 osvojen bod iz 26 odigranih utakmica.

Newcastle United nastavio je sa sjanim nizom u Premiershipu početkom 2022. godine.

‘Svrake’ su niz nepobjedivosti nastavile protiv Brightona koji je na St. James Parku poražen sa 2:1.

Pogotke su postizali preporođeni Fraser u 12., odnosno Schar na asistenciju Frasera u 14. minuti.

Newcastle se sada nalazi na 14. poziciji na tabeli sa 28 bodova, pet manje i utakmicu manje oddanašnjeg rivala koji je na poziciji iznad.