Chelsea u najboljoj utakmici sezone srušio Borussiju i plasirao se u četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši Chelseaja odigrali su vrlo dobru utakmicu i nadoknadili zaostatak iz prvog susreta te tako izbacili Borussiju Dortmund iz Lige prvaka.

Večerašnji okršaj ove dvije momčadi završen je rezultatom 2:0 za domaćina što je bilo dovoljno za ukupnih 2:1 i plasman londonskog sastava u četvrtfinale.

Borussia je donijela jedan gol prednosti na Stamford Bridge iz prvog susreta, ali to nije bilo dovoljno. Domaći Chelsea znao je što želi od prve minute i to je na kraju urodilo plodom.

Prvo poluvrijeme definitivno je i najbolje koje je Chelsea odigrao ove sezone. Nizale su se velike šanse pred golom gostiju iz Njemačke. Havertz je pogodio stativu na samom početku, a u 38. minuti poništen mu je gol zbog VAR intervencije i zaleđa.

Imali su ‘Bluesi‘ u prvom dijelu i šanse preko Koulibalyja i Felixa, ali nisu mogli do gola sve do samog finiša. Sterling je u 44. minuti poentirao za erupciju oduševljenja u Londonu.

Englez se malo spetljao, ali mu se lopta sretno odbila i nakon toga je zakucao iza nemoćnog golmana gostiju. Rezultatom 1:0 otišlo se na predah.

Samo što se krenulo u nastavku vidjeli smo najkontroverzniji detalj dvoboja. Sudac Makkelie je pokazao na kazneni udarac sasvim opravdano, ali ga je ponovio nakon što je Havertz pogodio stativu.

Nizozemac je odlučio ponoviti kazneni udarac jer je procijenjeno da se golman Dortmunda nedozvoljeno kretao tijekom branjenja penala. Iz drugog pokušaja Havertz je bio precizan za, pokazat će se, konačnih 2:0.