Chelsea u najluđem derbiju posljednjih sezona nanio prvi poraz zahuktalom Tottenhamu

Nogometaši Chelseaja razbili su u gradskom derbiju u okviru 11. kola Premiershipa ekipu Tottenhama rezultatom 4:1 u utakmici gdje je još jednom glavnu riječ vodila VAR tehnologija.

Gotovo nevjerovatno je bilo prvo poluvrijeme koje se otvorilo golom Tottenhama u šestoj minuti.

Sarr je uspolio Kuluševskog na desnoj strani, a ovaj je uz malo sreće poslao loptu u mrežu za 1:0. Samo osam minuta kasnije, Son Heung-Min je postigao novi pogodak, ali je on bio poništen nakon gledanja VAR-a zbog ofsajda.

Potom se VAR preselio na drugi dio terena. Prvo je u 21. minuti poništen gol Sterlinga zbog igranja rukom, a prava drama uslijedila je u 28. minuti.

Nakon velike gužve,  u šesnaestercu domaćih, Caicedo je postigao gol. Ponovo se gledao VAR koji je poništio pogodak zbog ofsajda, ali je uočio i žestok start Romera zbog kojeg je dobio isključenje, a Chelsea penal.

Siguran izvođač je sa bijele tačke ponovo bio hladonkrvni Palmer, ali je svu slavu pokupio sudija Michael Oliver koji je pored crvenog, podijelio i četiri žuta kartona, od kojih je jedan zaradio i Postecoglou.

Iako su mnogi mislili kako se sve zanimljivo dogodilo u prvom poluvremenu, ni nastavak utakmice nije bio ništa manje uzbudljiv.

Zakuhalo se već u desetoj minuti drugog poluvremena kada je Udogie dobio drugi žuti karton pa je Tottenham ostao sa samo devet igrača na terenu.

Chelsea je potom krenuo u totalni napad, a do gola su napokon stigli 15 minuta prije kraja utakmice kada je Jackson postigao gol nakon što je Sterling sjajno izbjegao ofsajd zamku domaćih.

‘Plavci’ su potom preživjeli pravi šok četiri minuta kasnije kada je Dier postigao gol za izjednačenje, ali je on ponovo bio poništen nakon novog gledanja VAR-a zbog ofsajda. Bio je to četvrti večerašnji poništen gol nakon gledanja VAR-a.

Jackson je maksimalno kaznio ‘Spurse’ i u sudijskoj nadoknadi zabio još dva gola, a imao je priliku i za još jednim, ali je upisao nevjerovatan promašaj.

Tottenham je na drugom mjestu Premiershipa s bodom zaostatka (26) u odnosu na lidera Manchester Cityja, dok se Chelsea probio na 10. poziciju sa 15 bodova.

U narednom kolu Tottenham gostuje Wolvesu, a Chelsea će na Santiago Bernabeu ugostiti Manchester City.