Chelsea uz dosta muke do tri boda protiv Newcastlea, Brighton iznenadio Liverpool, Palace bolji od Cityja

Nogometaši Chelseaja savladali su u 10. kolu momčad Newcastle Uniteda rezultatom 3:0 na gostujućem terenu.

‘Plavci’ su dugo lomili otpor tvrdo rivala, ali je Recce James sa dva pogotka u razmaku od 65. do 77. minute riješio pitanje pobjednika.

Jorginho je sa bijele tačke u 81. minutu potvrdio pobjedu londonskog tima koji je još uvijek lider Premiershipa.

Liverpool je ugostio Brighton u velikom naletu, ali ih je gost iznenadio i sa Anfielda odnio veliki bod zahvaljujući rezultatu 2:2.

Iznenađenje kola svakako je priredio Crystal Palace koji je na gostovanju kod Manchester Cityja na Etihadu slavio sa 2:0.

Za ‘Orlove’ su pogađali Zaha u 6. i Gallagher u 88. minuti.

Watford je kod kuće minimalno poražen od Southamptona rezultatom 1:0.