Chelsea vezao dva poraza, hrabri Wolvesi nakon preokreta razbili ‘Plavce’

Nogometaši Chelseaja upisali su drugi vezani poraz u Premiershipu nakon što su večeras poraženi od Wolverhamptona rezultatom 2:1.

‘Plavci’ su u utakmicu 13. kola krenuli izuzetno silovito u želji da što prije zaborave poraz u prethodnom meču protiv Evertona.

Međutim, Wolverhamtpon se organizovao branio i odolio napadima rivala sve do 49. minute kada svoj drugi pogodak u sezoni postiže Olivier Giroud.

Igralo se i nakon pogotka dosta otvoreno, što je ostavilo prostora domaćinima da za nešto manje od 20 minuta stignu do poravnanja.

U 66. minuti Podence je nakon fantastičnog solo prodora matirao Mendyja.

Uslijedio je nešto mirniji tempo, a domaćini su u samom finišu susreta iskoristili još jedan kontranapad da preko Neta zadaju konačan udarac današnjem rivalu za 2:1.

Chelsea je nakon ovog kola na petom mjestu sa 22 boda, dok su Wolvesi skočili na 10. sa samo dva boda manje od lodnonskog kluba.