Chelseajev uspon definitivno je kratkog daha: Brentford osramotio ‘Plavce’ na Stamford Bridgeu

Danas su utakmicu 10. kola engleskog Premiershipa odigrali Chelsea i Brentford na Stamford Bridgeu, a gost je slavio sa uvjerljivih 2:0 i priredio tako novi bolan udarac timu iz Londona.

Chelsea je u proteklom periodu zaredao nekoliko zaista odličnih rezultata i činilo se kako su izabranici Mauricija Pochettina konačno uhvatili pravi ritam. Ipak, sve je bilo kratkog daha.

Imao je Chelsea i više od igre u prvom poluvremenu, diktirao ritam, te prvi i zaprijetio poslije sjajnog udarca Maduekea, nakon kojeg se tresla prečka.

Sve propušteno od strane nogometaša domaće ekipe kažnjeno je u drugom poluvremenu. Igrao se 58. minut kada je na asistenciju Mbeumoa mrežu Sancheza pogodio Pinnock za 1:0.

Krenuli su igrači engleskog velikana na sve ili ništa, što je ostavilo dosta prostora gostima, pa se u par navrata intervencijama istakao Sanchez. No, u samom finišu utakmice i posljednjem napadu, kontru Brentforda pogotkom kruniše Mbeumo za konačnih 2:0.

Chelsea sada zastupa tek 11. poziciju na tabeli Premiershipa sa svega 12 osvojenih bodova, a njihov današnji rival nalazi se na jednoj poziciji iznad sa jednim bodom više.