Čile deklasirao Japan u prvom kolu Copa Americe!

Nogometna reprezentacija Čilea pobijedila je Japan s uvjerljivih 4:0 u susretu 1. kola skupine C Copa Americe koja se igra u Brazilu.

Prvi pogodak postigao je Erick Pulgar u 41. minuti. U drugom dijelu Eduardo Vargas je zatresao mrežu u 54. i 83. minuti, dok je strijelac trećeg pogotka za Čile u 82. minuti bio Alexis Sanchez.

Japan na Copa Americi sudjeluje kao jedna od dvije gostujuće reprezentacije. Katar se natječe u skupini B s Argentinom, Kolumbijom i Paragvajom.

Nakon prvog kola u skupini C po tri boda i istu gol-razliku imaju Urugvaj i Čile, a bez bodova su Japan i Ekvador.

Bolivija – Peru te Brazil – Venezuela parovi su 2. kola u skupini A, koje će biti odigrane u noći s utorka na srijedu po srednjoeuropskom vremenu.