Čileu nije pomogao ni igrač više, Paqueta odveo Brazil u polufinale Copa Americe

Nogometaši Brazila plasirali se u polufinale Copa Americe nakon minimalne pobjede protiv Čilea u Rio de Janeiru, a konačan rezultat na kraju je glasio 1:0.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, a jedini i na kraju će se ispostaviti odlučujući gol za Brazil zabio je Lucas Paqueta u 46. minuti nakon akcije s Neymarom.

Ofenzivcu Lyona lopta se odbila izravno na nogu nakon što je s Neymarom pokušao odigrati dupli pas, a onda sa svega nekoliko metara desnom nogom matirao nemoćnog Claudija Brava.

Samo dvije minute kasnije Gabriel Jesus je zbog pregrubog starta i udarca nogom u glavu dobio izravan crveni karton, ali ni igrač više nije pomogao Čileu da dođe do gola za izjednačenje.

Ustvari, Čile je u 62. minuti zabio gol preko Eduarda Vargasa, ali je glavni sudac Patricio Loustau nakon VAR intervencije dosudio nedozvoljenu poziciju i poništio gol Čileanaca.

Brazil će u polufinalu Copa Americe igrati protiv Perua koji je ranije nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca izbacio Paragvaj.

U druga dva dvoboja četvrtfinala sastaju se Argentina i Ekvador, odnosno Urugvaj i Kolumbija.