Čilić nakon velike drame ipak nije mogao protiv fantastičnog Španca, Nadalu šokantno ‘presudio’ Amerikanac

Najbolji hrvatski teniser Marin Čilić oprostio se od US Opena nakon što ga je u osmini finala porazio Carlos Alcaraz rezultatom 6:4, 3:6, 6:4, 4:6, 6:3, nakon gotovo četiri sata igre.

U prvom setu Čilić je Špancu uzeo servis odmah na početku, ali ga je Alcaraz odmah i vratio te oduzeo servis hrvatskom teniseru i onda priveo prvi dio meča u svoju korist sa 6:4. Drugi set slična situacija, samo sada servis na početku gubi Čilić koji ga odmah i vraća i oduzima ga Špancu, te on ovaj set dobiva sa 6:3.

Treći set donio je izjednačenu igru, Alcaraz uzima servis Marinu tek na kraju za 6:4. U četvrtom setu ponovljena situacija, samo sada na kraju Čilić uzima servis Alcarazu za 6:4. No, u zadnjem setu, koji je bio preslika prvog, prevaga odlazi na stranu Špancak kojem je ovo treća pobjeda u četiri međusobna susreta s Čilićem.

U dosta izjednačenom meču Marin je servirao 14 aseva, a španski teniser četiri. Međutim, Čilić je napravio i 13 dvostrukih grešaka i čak 63 neprisiljene pogreške. Protivniku je u pet navrata uzeo servis, a svoj gubio šest puta. Koliko je sve bilo izjednačeno govori i to da je Čilić osvojio 142 poena u meču od ukupno 285, dok je Alcaraz osvojio samo jedan više.

S druge strane, Rafael Nadal senzacionalno je eliminisan u osmini finala US Opena, a bolji od njega bio je Amerikanac Frances Tiafoe sa 6:4, 4:6, 6:4, 6:3. Poslije tri i pol sata borbe 26. teniser svijeta stigao je do četvrtfinala.

Presudile su definitivno neiskorištene break lopte. Tiafoe je iskoristio četiri od šest break lopti, a Nadal tri od osam. Nadalu je pripao samo drugi set, dok je Tiafoe statistički bio mnogo uspješniji.

Španca tako ovaj poraz ostavlja na osvojene 22 Grand Slam titule. Novak Đoković ima 21, a Roger Federer 20. Za Rafu je US Open bio velika prilika da se dodatno odvoji od najvećih rivala, koji nisu sudjelovali na ovom turniru. Tiafoe će u četvrtfinalu igrati protiv Rusa Andreja Rubljova.