Čilić opravdao ulogu favorita u drugom kolu Australian Opena, sada ga čeka peti nositelj

Marin Čilić (ATP – 27.) plasirao se u 3. kolo Australian Opena. Hrvat je u 2. kolu u Melbourneu nadigrao Slovaka Norberta Gombosa (ATP – 117.) sa 6:2, 6:3, 3:6, 7:6 (6) za dva sata i 42 minute igre.

Čilić je rutinski dobio prva seta, u kojima mu Gombos nije ozbiljnije zaprijetio. No, problemi za Hrvata počeli su u trećem setu, kada mu je Slovak u drugom gemu po prvi puta oduzeo servis, a kada je Čilić napravio rebreak u petom gemu, Slovak još jednom oduzima servis kod 3:4 i osvaja set.

Četvrti set bio je potpuno izjednačen i otišao je u tie-break, u kojem Čilić vodi sa 4:2, a Gombos se vraća i kod 6:5 ima čak i set-loptu na svoj servis. Međutim, Čilić ipak osvaja tri poena u nizu i sprječava dramu u petom setu.

U 3. kolu Čilića očekuje meč protiv petoga nositelja Rusa Andreya Rubleva, koga je pobijedio u njihovu prvome međusobnom dvoboju u Ženevi 2015., a nakon toga je izgubio pet mečeva zaredom.