Čilić u maratonskom meču svladao Bautistu, Đoković rutinski

Hrvatski tenisač Marin Čilić slavio je u maratonskom meču protiv devetog igrača svijeta Roberta Bautiste Aguta sa 6:7, 6:4, 6:0, 5:7, 6:3 za četiri sata i 13 minuta.

U izjednačenom prvom setu otišlo se u tie-break koji je pripao Španjolcu. U dugom setu Čiliću je bio dovoljan jedan break za izjednačenje rezultata, a u trećem setu, koji je trajao svega 26 minuta, Hrvat je deklasirao protivnika sa 6:0.

Uporni Bautista vraća se u igru i s dva breaka osvaja četvrti set. U petom, odlučujućem setu Čilić osvaja dva breaka i dolazi do velike pobjede.

Ovo je bio njihov šesti međusobni susreti četvrta pobjeda Čilića kojeg u osmini finala Australian Opena čeka pobjednik iz dvoboja između Grka Stefana Tsitsipasa i Kanađanina Miloša Raonića.

Najbolji srpski tenisač Novak Đoković lako se plasirao u četvrto kolo prvog Grand Slam turnira sezone.

Đoković je na Rod Laver Areni u Melbourneu rutinski nadigrao Japanca Yoshihita Nishioku 3:0 sa 6:3, 6:2, 6:2 za samo 85 minuta igre.

Protivnik Đokovića u sljedećem kolu bit će Argentinac Diego Schwartzman koji je ranije svladao Dušana Lajovića sa 6:2, 6:3, 7:6.