Čilić uvjerljivo slavio u prvom kolu US Opena, Nijemac nije imao apsolutno nikakvih šansi

Marin Čilić je bez većih poteškoća otvorio svoj put na ovogodišnjem US Openu i na startu turnira savladao Maximiliana Marterera sa 6:3, 6:2, 7:5.

Solidno se Nijemac držao na početku meča, no u osmom je gemu njegov servis popustio i Marin je to znao iskoristiti.

U drugom setu Čiliću je trebalo još manje vremena da slomi Martererov servis, u trećem gemu je stigao do breaka, te mirno priveo kraju i tu dionicu. Štaviše, potvrdio ju je još jednim breakom.

Na startu trećeg seta Hrvat nije iskoristio tri vezane break-lopte, potom je u trećem gemu imao još dvije prilike za oduzimanje servisa, a nakon toga se i sam našao u problemu. Bio je suočen s dvije break-lopte, ali se uspio spasiti.

Uplovio je nakon tog set u mirnije vode, obojica su držala servise do 11. gema u kojem je Marina napravio pritisak koji je rezultirao breakom, a onda i pobjedom.

U sljedećem kolu Čilić će se suočiti sa boljim iz duela Norberta Gomboša i Alberta Ramosa-Vinolasa.