Čini se da je ipak prekasno: Real ‘razmontirao’ Valladolid u Madridu, fenomenalni Benzema izveo pravo čudo

Nogometaši Real Madrida su u okviru 27. kola španske La Lige na svom Santiago Bernabeuu dočekali ekipu Real Valladolida, te na kraju slavili sa visokih 6:0.

‘Kraljevski klub’ je tako apsolutno izdominirao pred svojim navijačima danas i pokupio nove bodove, ali čini se da je odbrana titule prvaka Španije samo san, osim ako bi se desilo neko čudo.

Rafalnu paljbu domaćih najavio je Rodrygo pogotkom u 22. minutu za 1:0, a onda je na scenu stupio fenomenalni Karim Benzema. Francuz je zabijao u 29., 32., te 36. minutu za svoj hat-trick u svega nepunih sedam minuta.

Drugo poluvrijeme Real je usporio tempo, no i dalje je diktirao igru. Igrao se 73. minut kada je Asensio ubacio popularnu “petardu” u mrežu gostiju, da bi u sudačkoj nadoknadi Vasquez pogodio za konačnih 6:0.

Prvak Evrope i Španije trenutno zauzima drugu poziciju La Lige sa 59 osvojenih bodova i za Barcelonom zaostaju nevjerovatnih 12 bodova. S druge strane, Valladolid je 16. sa 28 bodova na svom kontu.