Čini se da je Manchester City nivo iznad svih u Premiershipu! Nakon Liverpoola, poraz doživio i Arsenal

Dva engleska nogometna velikana, Liverpool i Arsenal, doživjeli su danas bolne poraze uprkos tome što su i jedan i drugi tim uživali ulogu faovrita.

Za razliku od Liverpoola koji je ranije poražen sa minimalnih 1:0 od Crystal Palacea na Anfieldu, Arsenal je imao dosta teži zadatak ispred sebe, a to je da savlada Aston Villu na Emiratesu. No, na kraju je ekipa iz Birminghama slavila sa 2:0 u meču 33. kola Premiershipa.

‘Topnici’ su danas bili bolji rival većim dijelom utakmice. U prvom poluvremenu su izabranici Mikela Artete definitivno dominirali, ali od toga nisu imali nikakvu korist, obzirom da nisu uspjeli iskoristiti niz prilika.

Na momente je djelovalo kako domaćin sa mnogo samopouzdanja napada puni plijen na Emiratesu u drugom poluvremenu također, a onda je stigao šok u 84. minutu. Bailey je odlično reagovao i zabio za 0:1.

Samo tri minuta kasnije stigao je završni udarac u vidu pogotka sjajnog Ollieja Watkinsa za konačnih 0:2 i veliku tugu na licima navijača Arsenala.

Manchester City je lider Premiershipa sa 73 osvojena boda, te igrači Pepa Guardiole imaju dva boda više od Arsenala i Liverpoola. Naravno, nije sve gotovo, no poznavajući situaciju od ranije teško je za očekivati da ‘Građani’ sada ispuste novu titulu.