City bez većih problema slomio otpor Leicestera na Etihadu, Haaland po navici dominirao i oborio novi rekord

Nogometaši Manchester Cityja su u okviru 31. kola engleskog Premiershipa na svom Etihadu ugostili momčad Leicestera, te na kraju slavili sa uvjerljivih 3:1.

Već od prvog minuta izabranici Pepa Guardiole krenuli su ofanzivno i vidjelo se da žele isključivo trijumf. Mrežu gostiju tako je u petom minutu na sjajan način “načeo” Stones za 1:0. Poslije svega osam minuta Erling Haaland duplira vodstvo prvaka Engleske.

Međutim, tu nije kraj. Igrao se 25. minut kada se Haaland drugi put danas upisuje u strijelce za 3:0. Norvežanin je ovim pogotkom stigao do 32 pogotka u Premiershipu i izjednačio rekord Mohameda Salaha po broju pogodaka otkako se igra liga sa 38 utakmica.

Do kraja utakmice, preciznije u drugom poluvremenu, popularne ‘Lisice’ uspjele su jednom zatresti mrežu Edersona. To je u 75. minutu susreta uradio Iheanacho.

Manchester City ovom pobjedom sada zaostaje svega tri boda za liderom Arsenalom, koji sutra igra svoj meč sa West Hamom. S druge strane, Leicester je tek 19 sa samo 25 osvojenih bodova.