City i Chelsea rutinski na domaćem terenu, sa sjajnim partijama nastavlja i Newcastle

Nogometaši Manchester Cityja ostvarili su rutinsku pobjedu na Etihadu protiv Southamptona rezultatom 4:0 u sklopu 10. kola engleskog Premiershipa.

‘Građani’ nastavljaju sa nezaustavljivim partijama, a ovog puta je nemoćna bila momčad koju sa klupe predvodi Hasenhuttl.

Za rutinski trijumf su pogađali Cancelo u 20., Foden u 32., Mahrez u 49. i Haaland u 65. minuti za lidersku poziciju na tabeli Premiershipa, bar do sutra kada Arsenal igra svoju utakmicu.

Chelsea je također bio siguran na svom terenu protiv Wolverhamtpona trijumfom rezutatom 3:0.

Havertz je doveo tim u vodstvo u finišu pvog dijela, da bi u nastavku Pulišić u 54. i Broja u 90. minuti potvrdili trijumf ‘Plavaca’.

Chelsea je trenutno četvrta momčad na tabeli sa 16 bodova, dok su Wolvesi na 18. sa svega šest bodova.

Sa sjajnim rezultatima nastavlja i Newcastle United, a to je na svojoj koži najbolje osjetio Brentford porazom od 4:1 na St. James’ Parku.

Za ‘Svrake’ su pogađali Guimaraes u dva navrata, Murphy, i raspoloženi Almiron kojem je ovo treći pogodak na posljednje dvije utakmice. Brentford je pogodio preko Toneyja sa bijele tačke.

U posljednjoj utakmici ovog termina, Bournemouth je savladao neprepoznatljivi Leicester City rezultataom 2:1. Golove su za domaćina postigli Billing i Christie, dok je Daka zabio za ‘Lisice’.