City i Liverpool u derbiju sezone odigrali spuštenih gardova i podijelili bodove na Etihadu

Derbi sezone zakazan za 32. kolo engleskog Premiershipa između Manchester Cityja i Liverpoola završen je bez pobjednika rezultatom 2:2.

Baš i kako se očekivalo, oba tima su igrala “spuštenog garda” i prilike su se nizale iz skoro svakog napada.

City dolazi u vodstvo već u 5. minuti nakon što je brzo izvedeni prekid u pogodak pretvorio Kevin De Bruyne pogotkom od stativu.

Ipak, već u 13. minuti Liverpool preko sjajnog Jote vraća stvari na početak, a ovo je za Portugalca bio 15 pogodak u sezoni.

U 36. minuti, Gabirel Jesus postiže novi pogodak u dovodi City u novo vodstvo sa kojim su otišli na poluvrijeme.

No, Liverpool nakon samo 36 sekundi igre u drugom dijelu poravnavaju rezultat nakon što je sjajno dodavanje Salaha iza Edersona smjestio Mane.

U nastavku se igralo zaista u fantastičnom ritmu, ali je nedostajala konkretna završnica, pa je podjela bodova bila realan epilog.

Manchester City nakon ovog derbija ima bod više od Liverpoola koji je drugi sa 73 boda.

Do kraja Premiershipa je ostalo još sedam utakmica i mnogi s pravom misle kako još uvijek pitanje titule nije riješeno.

U utakmicama odigranim ranije aas, Brentofrd je savladao West Ham sa 2:0, a istim rezultatom je slavio i Norwich protiv Burnleyja. Leicester je sa 2:1 na King Poweru bio bolji od Crystal Palacea.