City je jednostavno nezaustavljiv: Sjajni Haaland i ekipa ‘razbili’ Wolverhampton na Molineuxu

Manchester City je u meču osmog kola engleskog Premiershipa na Molineuxu savladao Wolverhampton rezultatom 3:0.

‘Građani’ su u ovom duelu opravdali ulogu favorita i bez većih problema stigli su do nova tri boda.

City je do prvog pogotka došao već u prvom minutu. Kevin de Bruyne je sjajno pronašao Grealisha koji zabija za 1:0. Do svog drugog pogotka gosti su čekali svega 15 minuta, kada je Erling Haaland lijepo pogodio i tako duplirao prednost svog tima.

U nastavku je veliku uslugu ekipi Pepa Guardiole učinio defanzivac domaćih Nathan Collins koji je u 33. minutu susreta brutalno udario Grealisha i tako zaradio direktan crveni karton.

Zatim je City potpuno umirio utakmicu, a igrali su baš onoliko koliko treba. Treći pogodak i jedna velika “tačka na i” stigla je u 69. minutu. Nakon još jedne fantastične akcije De Bruyne asistira za Fodena koji postavlja konačnih 3:0.

‘Građani’ su ovim trijumfom preuzeli sami vrh tabele od Arsenala sa 17 osvojenih bodova, dok se Wolverhampton nalazi na 16. poziciji sa svega šest bodova na svom kontu.