City je jednostavno prejak za motivisani Bournemouth, prvak Engleske ‘razmontirao’ domaćina i nastavio trku za Arsenalom

Nogometaši Manchester Cityja danas su u okviru 25. kola engleskog Premiershipa savladali ekipu Bournemoutha u gostima sa visokih 1:4.

Iako je domaćin bio izuzetno motivisan danas, obzirom da se grčevito bori za status prvoligaša i naredne sezone, popularne ‘Trešnjice’ jednostavno nisu mogle protiv raspoloženog Cityja.

‘Građani’ su praktično za jedno poluvrijeme završili posao. Julian Alvarez je “načeo” Bournemouth pogotkom u 15. minutu, a u 29. je Haaland s penala povisio na 2:0, da bi u završnici Phil Foden dokrajčio protivnika.

U nastavku je autogolom Mephama u 51. minutu dodatno povećana prednost gostiju, dok je sve što su domaći uspjeli pogodak Jeffersona Lerme u 83. minutu za konačnih 1:4.

City se sada nalazi na drugoj poziciji Premiershipa sa 55 osvojenih bodova, imaju dva boda manje i utakmicu više od lidera Arsenala. S druge strane, Bournemouth je tek 19. sa 21 bodom na svom kontu.