City konačno nadigrao Real, Lyon kompletirao veliko iznenađenje protiv Juventusa

Nogometaši torinskog Juventusa večeras su na svom terenu u revanš susretu osmine finala Lige prvaka savladali Lyon rezultatom 2:1, ali je francuska ekipa ta koja će igrati u narednoj rundi takmičenja.

Aouar je izborio jedanaesteac nakon što ga je u šesnaestercu srušio Bentancur. Loptu je na bijelu tačku namjestio Memphis Depay i panenkom je prevario Szczesnog za vodstvo Lavova od 12. minute susreta.

Stara dama je do izjednačenja došla u 43. minuti susreta. Pjanić je izveo slobodni udarac, lopta je pogodila Depaya u živom zidu, a sudija Zwayer je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Cristiano Ronaldo. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 1:1 u Torinu.

Juventus je do prednosti na ovom susretu došao u 60. minuti susreta. Fantastično je šutirao Ronaldo, Lopes je dodirnuo loptu, ali je ona udarila u stativu i završila u golu Lyona.

I to je u suštini sve što je uradio italijanski prvak do kraja utakmice s obzirom da nisu uspjeli opasnije zaprijetiti golu rivala.

Lyon će u četvrtfinalu igrati protiv Manchester Citya koji je večeras konačno nadigrao i savladao Real Madrid 2:1 (3:1).