City na čelu sa fenomenalnim Haalandom ‘demolirao’ Nottingham kod kuće, Arsenal zahvaljujući Martinelliju došao do trijumfa nad Villom

Manchester City večeras je na Etihadu ‘demolirao’ Nottingham Forest sa visokih 6:0 u utakmici petog kola engleskog Premiershipa.

Domaći su odlično otvorili meč i do prednosti stigli već u 12. minutu preko Erlinga Haalanda. Norvežanin u centru pažnje ponovo u 23. minutu. Sjajno se snašao u kaznenom prostoru gostiju i loptu pospremio u mrežu za 2:0.

Međutim, to nije bilo sve od Haalanda. Bivša zvijezda Borussije Dortmund dolazi i do hat-tricka pogotkom u 39. minutu utakmice. Na početku drugog poluvremena City stiže i do 4:0, a ovog puta u strijelce se upisao Cancelo.

Novi udarac domaći su Nottinghamu zadali samo 15 minuta kasnije kada na asistenciju Mahreza pogodak postiže i Alvarez. Isti igrač u centru pažnje u samom finišu meča, kada drugim pogotkom postavlja konačnih 6:0.

Interesantno je bilo i u Londonu gdje su snage odmjerili Arsenal i Aston Villa, a ‘Topnici’ su i u petoj utakmici Premiershipa došli do trijumfa i jedini imaju maksimalan učinak.

Arsenal je do prednosti stigao u 30. minutu kada se u strijelce upisao Gabriel Jesus. No, Villa je uspjela doći do izjednačenja u 74. minutu preko rezerviste Douglasa Luiza.

Međutim, slavlje gostiju trajalo je svega dva minuta. Saka asistira, dok pogodak za pobjedu i nova tri boda ekipi Mikela Artete donosi Martinelli.

Arsenal je i dalje prvi na tabeli sa maksimalnih 15 bodova, a City zauzima drugu poziciju sa dva boda manje.