City na krilima nemilosrdnog Haalanda do četvrtfinala Lige prvaka, Inter rovovskom borbom do naredne runde

Nogometaši Manchester Cityja porazili su rivale RB Leipziga rezultatom 7:0 i na taj način ukupnim rezultatom 8:1 prošli u četvrtfinale Lige prvaka.

Prva zvijezda večeri je bio, sasvim očekivano nemilosrdni Erling Haaland koji je njemačkoj momčadi postigao pet golova.

Norvežanin je pogađao u 22., 24., 45+2., 53., i 57. minuti i tako bio apsolutna noćna mora za sve defanzivce na večerašnjem okršaju na Etihadu.

U strijelce su se pored Haalanda upisali i Gundogan u 49. odnosno De Bruyne u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Dalje će, pukom srećom i milanski Inter koji je nakon 1:0 u Italiji preživio gostovanje u Portugalu defanzivnom i rovovskom postavkom i sa remijem 0:0 prošao u četvrtfinale.

Porto je u finišu susreta imao nekoliko uzastopnih izglednih prilika, ali nisu uspjeli doći do pogotka koji bi značio produžetke.