City nakon preokreta na krilima Fodena slavio protiv Brentforda u okršaju u kojem je srušen rekord Premiership

Nogometaši Manchester Citya su pobijedili Brentford u 23. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 3:1 i tako se vratili na drugo mjesto na tabeli.

Na ovoj utakmici je oboren rekord po broju postignutih golova u jednom kolu engleskog Premiershipa koje je bilo izuzetno efikasno budući da je na deset utakmica postignuto 45 pogodaka.

Već u 15. je zaprijetio Kyle Walker, no golman Brentforda je još jednom bio na visini zadatka da bi šest minuta kasnije krunisao svoju sjajnu partiju i asistencijom.

Uputio je dubinsku loptu za Neala Maupayja koji je iskoristio sjajnu šansu i doveo domaćina u vodstvo. Flekken je i u nastavku prvog dijela nastavio sa vrhunskom partijom. U 24. minuti je zaustavio zicer Erlinga Haalanda, a onda je i tri minute kasnije spriječio Joška Gvardiola koji je sjajno šutirao, no golman Brentforda je bio na visini zadatka.

Igrao se finiš prvog dijela kada je još jednom hrvatski defanzivac bio u prilici, no lopta je otišla pored gola da bi dvije minute kasnije Phil Foden šutirao, a lopta je zamalo ispala iz Flekkenovih ruku i završila u korneru. Tu nije bio kraj uzbuđenja u prvom dijelu budući da je u 45. minuti susreta Kevin de Bruyne sjajno šutirao, ali je Flekken još jednom vrhunski intervenisao i spasio domaće.

Kada se činilo da će Brentford otići na poluvrijeme s prednosti, Građani su stigli do izjednačenja rezultata u trećoj minuti sudijske nadoknade, a u strijelce se upisao Phil Foden koji je iskoristio grešku Pinnocka i rutinski savladao Flekkena te postavio konačan rezultat prvog dijela.

Svega osam minuta u nastavku bilo je dovoljno Građanima da u potpunosti preokrenu rezultat, a u strijelce se ponovo upisao Phil Foden koji je pogodio nakon asistencije Kevina de Bruynea i doveo City u vodstvo rezultatom 2:1.

Phil Foden je briljirao na ovom susretu, a to je potvrdio u 70. minuti uspio postići još jedan gol i tako kompletirati hat trick, a zahvaljujući njegovom golu oboren je rekord po broju pogodaka (45) u jednom kolu engleskog Premiershipa.

City sada ima 49 bodova iz 22 utakmice, dva manje od vodećeg Liverpoola koji ima susret više dok je Brentford 15. sa 22 osvojena boda.

Brentford će u sljedećem kolu gostovati kod Wolvesa dok će City na svom terenu ugostiti Everton.