City pakuje kofere: Lyon priredio još jednu senzaciju u Ligi prvaka

Nogometaši Lyona su napravili senzaciju i izbacili Manchester City u četvrtfinalu Lige prvaka pobjedom u Lisabonu rezultatom 3:1.

U jeku napada Cityja Lyon je poveo. U 24. minuti Marcal je poslao dugu loptu prema Ekambiju kojeg je pratio Garcia. Ederson je bespotrebno napustio gol i ostao na “ničijoj zemlji”, a nakon što je Garcia je uklizao i izbio loptu ona je došla do Corneta koji je šalje precizno u prazan gol za 1:0.

Nakon lijepe akcije po lijevoj strani Sterling je odigrao povratnu loptu za De Bryunea koji pogađa sa desetak metara za 1:1 i vraća stvari na početak.

Laporte je pogriješio na centru u 79. minuti, a iz kontre Aouar izbacuje rezervistu Dembelea samog na Edersona koji uz dosta sreće pogađa.

U 86. minuti Jesus je ubacio loptu sa desne strane, ona je prošla kroz peterac, a Sterling promašuje čitav gol sa samo četiri metra. Odmah u narednom napadu taj promašaj je kažnjen.

Aouar je šutirao sa 20-ak metara, Ederson je katastrofalno reagovao i odbio loptu do Dembelea koji je posprema u mrežu za konačnih 3:1.

U prvom polufinalu Lige prvaka 18. augusta sastat će se Leipzig i PSG, a u drugom dan kasnije Lyon i Bayern. Finale je zakazano za 23. august.