City petardom isprašio Norwich, genijalne makazice Ingsa obilježile slavlje Aston Ville

Odigrane su još četiri utakmice drugog kola engleskog Premiershipa, a branitelj naslova Manchester City deklasirao je Norwich sa 5:0.

Nogometaši Pepa Guardiole su u prvom kolu šokantno poraženi od Tottenhama, a slavlje nad Norwichem bilo je i više nego potrebno.

U sedmoj minuti centaršut Gabriela Jesusa završio je kao autogol Tima Krula za vodstvo ‘Građana‘, da bi u 22. minuti Jack Grealish zabio prvijenac u dresu Cityja.

U nastavku smo vidjeli smirenu igru Cityja koji nije srljao ka golu Norwicha, ali je i tako uspio doći do još tri pogotka. Pogađali su Aymeric Laporte, Raheem Sterling i Riyad Mahrez za prvu pobjedu ‘Građana‘ u novoj sezoni.

Do prve pobjede stigla je i Aston Villa rezultatom 2:0 protiv Newcastlea. Susret je obilježio majstorski pogodak ‘makazicama’ Dannyja Ingsa u trećoj minuti nadoknade prvog dijela. U nastavku je Anwar El-Ghazi sa 11 metara osigurao trijumf ‘Lavova’.

Odličan dvoboj odigrali su Leeds i Everton, a završeno je remijem 2:2. Dominic Calvert-Lewin je iz kaznenog udarca doveo goste u vodstvo nakon ravno pola sata igre, ali je do odlaska na odmor Mateusz Klich izjednačio rezultat.

Nastavak je donio novo vodstvo Evertona preko Demaraija Graya u 50. minuti, da bi konačnih 2:2 postavio Raphinha u 73. minuti.

U najmanje zanimljivom susretu Crystal Palace i Brentford su odigrali neodlučeno bez pogodaka.