City pregazio Bournemouth i zauzeo vrh Premiershipa, Brentfordu pripao sjajni londonski derbi protiv West Hama

Nogometaši Manchester Cityja porazili su na Etihadu momčad Bournemoutha rezultatom 6:1 u okviru 11. kola engleskog Premiershipa.

Utakmicu karijere je u novom dresu odigrao Jeremy Doku koji je upisao čak četiri asistencije, a stigao se upisati u listu strijelaca u 30. minuti.

Za ‘Građane’ su pogađali još Bernardo Silva, Foden, Akanji i Ake, dok je pogodak utjehe za domaćina postigao Sinisterra u 74. minuti.

City je nakon ove utakmice ponovo lider Premiershipa sa 27 bodova, jedan više od Tottenhama koji ima i utakmicu manje.

Bournemouth je u opasnoj zoni na 17. poziciji sa svega šest bodova, a ovo je za momčad bila sedma izgubljena utakmica ove sezone.

Brentford je nakon što je u prošlom kolu porazio Chelsea, danas nadigrao i drugog gradskog rivala, momčad West Hama rezultatom 3:2.

Pogotke za domaći tim su postizali Maupey koji ulazi u sve bolju formu u 11. minuti, autogol Mavropanosa u 55. i Collins u 70.

Kod ‘Čekićara’ su se u strijelce upisali Kudus na sjajan način u 19. minuti i Bowen u 26.

‘Osice’ su sa nova tri boda došli na devetu poziciju sa 16 bodova, dok je West Ham dvije pozicije ispod sa 14 bodova.

U utakmici odigranoj ranije danas, Manchester United je porazio Fulham 1:0, dok je u ovom terminu pobjedu ostvarila i momčad Palacea 2:0 na gostovanju kod Burnleyja.

Everton i Brighton su remizirali 1:1, a isti rezultat viđen je i na utakmici Sheffield Uniteda i Wolvesa.