City pregazio očajni Liverpool i nastavio utrku na vrhu Premiershipa bez predaje za Arsenalom

Nogometaši Manchester Cityja porazili su u sjajnoj utakmici Premiershipa na Etihadu momčad Liverpoola rezultatom 4:1.

City je pod imperativom pobjede dočekao ljutog rivala, a utakmica nije dobro počela za domaćina.

Mohamed Salah je pogodio u 17. minuti na efektan način poslije dodavanja Jote i to je sve od ove sezone očajnog Liverpoola.

‘Građani’ su se brzo pribrali i do odlaska na odmor poravnali rezultat preko Juliana Alvareza, a početkom drugog poluvremena i režirali preokret preko De Bruynea.

Dodatna dva bolna udarca nanijeli su Alissonu Gundogan i Grealish za sumoran početak, odnosno nastavak takmičenja za ‘Redse’ u Premiershipu.

City je na pet bodova iza Arsenala koji svoju utakmicu ovog kola igra protiv Leedsa. Liverpool je šesti sa 42 boda.