City rutinski savladao Brighton i nastavio “potjeru” za Chelseajem

Nogometaši Manchester Cityja slavili su rutinsku pobjedu na gostovanju kod Brightona rezultatom 4:1 u sklopu 9. kola Premiershipa.

‘Građani’ su pitanje pobjedniak riješili već u prvih 45 minuta kada je Phil Foden postigao dva pogotka, a Ilkay Gundogan jedan.

U drugom dijelu je Brighton bio bolji rival, redale su se prilike a utješni pogodak je domaćin psotigao sa bijele tačke u 80. minuti. Precizan je bio Mac Allister.

U jeku velikog pritiska Brightona, City stiže do četvrtog gola. Pogodio je rezervista Riyad Mahrez i tako postavio konačan rezutlat u sudijskoj nadoknadi.

City nakon ove utakmice ima 20 bodova, dva manje od lidera Chelseaja za kojim je nastavio potjeru.

S druge strane, Brighton je na odličnoj četvrtoj poziciji sa 15 osvojenih bodova.