City rutinski savladao Fulham na Etihadu i stigao na peto mjesto Premiershipa

Nogometaši Manchester Cityja savladali su Fulham rezultatom 2:0 na Etihadu u 11. kolu engleskog Premiershipa.

Izabranici Pepa Guardiole su već nakon 26. minuta igre opravadali ulogu favorita i rutinski osiugrali plasman i tri boda.

U petoj minuti susreta Raheem Sterling koristi izvrsnu asistenciju Kevina De Bruynea i matira inače rasploženog Areolu.

U 26. minuti ponovo je Sterling učestvovao u akciji. Nakon dodavanja Belgijanca srušen je u kaznenom prostoru, a pogodak je postigao kapiten ‘Građana’ – De Bruyne.

U nastavku susreta City je iskusno čuvao loptu i uz još par prilika kompletirao ne tako uvjerljivu, ali rutinsku pobjdu.

Nakon ove utakmice momčad s Etihada je na petoj poziciji Premiershipa s 18 osvojenih bodova. Fulham je na 17. sa sedam bodova iz 11 utakmica.