City rutinski slavio na Etihadu protiv Newcastlea i pritisak ponovo prebacio na Arsenal

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Etihadu momčad Newcastle Uniteda rezultatom 2:0 i na taj način pritisak ponovo prebacili na izabranike Mikela Artete.

‘Građani’ su u 26. kolu Premiershipa maksimalno iskoristili svoje šanse i tako stigli do nova tri boda, što nije bilo moguće reći za Newcastle.

Gosti su imali nekoliko izglednih prilika, ali su one završavale uglavnom tako što su nogometaši promašivali lopte ili bi njihovu udarci ostajali izblokirani.

U 15. minuti Foden je novim golom potvrdio povratak u prepoznatljivu formu, a asistent je bio Rodri.

City je pitanje pobjednika riješio u 67. minuti kada je Bernardo Silva pogodio u 67. minuti nakon inicijative ‘Svraka’. Ovaj put se u asistente upisao Erling Haaland.

Momčad Pepa Guardiole trenutno ima 58 bodova, dva manje od Arsenala koji ima i utakmicu manje, pa je pritisak sada na londonskoj svlačionici.

S druge strane, Newcastle je peti i nakon 24 odigrane utakmice na svom kontu u prvenstvu ima 41 osvojen bod.