City se nakon očajnog prvog poluvremena protiv Tottenhama na krilima Mahreza vratio ekspresnim i senzacionalnim preokretom

Nogometaši Manchester Cityja su na svom terenu u okviru zaostale utakmice sedmog kola Premiershipa odmjerili snage sa ekipom Tottenhama i nakon preokreta slavili pobjedu, a konačan rezultat glasio je 4:2.

Izabranici Pepa Guardiole odigrali su katastrofalno prvo poluvrijeme i jednostavno nisu ličili na sebe, ali su se u nastavku sjajno vratili i pokupili sva tri boda.

Prvi i drugi pogodak viđeni su tek u završnici prvog dijela igre. Poslije gužve u kaznenom prostoru domaćina, Kuluševski se odlično snalazi i pogađa za 1:0. Svega tri minuta kasnije Emerson zabija glavom za 2:0 i rezultat kojim se otišlo na odmor.

Zatim je na teren istrčao neki drugi City. Prvak Engleske od samog je početka krenuo furiozno. U 51. minutu Alvarez smanjuje na 2:1, a već u 53. Haaland pogađa za poravnanje. Do kraja je dva puta pogađao nevjerovatni Mahrez. Alžirac se u strijelce upisivao u 63., odnosno 90. minutu.

‘Građani’ su trenutno drugoplasirana momčad u Premiershipu i imaju pet bodova manje od lidera Arsenala te tri boda više od trećeplasiranog Uniteda. S druge strane, Tottenham zastupa peto mjesto sa 33 osvojena boda.