City se namučio sa Atleticom na Wanda Metropolitanu, ali na kraju ipak prošao u polufinale Lige prvaka

Atletico Madrid i Manchester City remizirali su večeras u okviru revanša četvrtfinala Lige prvaka koji se igrao u Madridu, a rezultat je glasio 0:0.

City je u ovoj utakmici uspio sačuvati prednost od 1:0 iz prvog susreta koji se odigrao na Etihadu, te se tako plasirao u polufinale.

Madriđani su od prvog minuta imali ogromnu podršku svojih navijača sa tribina, ali uprkos tome u prvom poluvremenu nisu napravili skoro ništa.

Gosti su imali izglednu šansu u 30. minutu. Mahrez je sjajno proigrao Walkera koji je loptu proslijedio do Fodena, a on uposlio Gundogana koji je sa nekoliko metara od gola pogodio stativu.

U drugih 45 minuta ‘Jorgandžije’ su bile dosta konkretnije. Prvi put su pokušali u 47. minutu preko Griezmanna, ali Francuz nije uspio zatresti mrežu Edersona. Isti igrač je desetak minuta kasnije imao odličnu šansu, no šutirao je pored gola protivnika.

Domaći su do kraja meča imali još nekoliko prilika, ali je rezultat ostao 0:0. Vrijedi još napomenuti start Felipea nad Fodenom u samom finišu utakmice, kada je igrač Atletica dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Izabranici Pepa Guardiole tako su se plasirali u polufinale Lige prvaka gdje će odigrati veliki derbi i suočiti se sa Real Madridom.