City šokantno poražen od Wolvesa, Palace se revanširao UUnitedu za poraz u Carabao Cupu

Momčad Manchester Cityja doživjela je šokantan poraz na gostovanju kod Wolverhamptona rezultatom 2:1 u okviru 7. kola engleskog Premiershipa.

Igrala se 13. minuta susreta kada je Neto primio jednu loptu i sa njom pretčao polovinu igrališta, te uz malu pomoć Diasa savladao golmana Građana za vodstvo svog tima.

Uslijedila je neviđena ofanziva prvaka engleske koji je šanse redao jednu za drugom, a Alvarez je jednu od njih iskoristio početkom nastavka drugog dijela kada je sjajno pogodio.

Ipak, malo nakon toga ‘Vukovi’ su ponovo došli u vodstvo preko Hwanga kojem nije bilo teško da poentira nakon pasa Cunhe. Bio je to prvi ovosezonski poraz za četu Pepa Guardiole.

Ni u crvenom dijelu grada nije bio povoljni rezultat budući da je Manchester Uniteda poražen kod kuće od Crystal Palacea minimalnim rezultatom 1:0.

Puni plijen je londonska ekipa odnijela zahvaljujući golu Andersena u 25. minuti nakon prekida.

Arsenal se igrao na gostovanju kod Bournemoutha kojeg je savladao rutinski i bez problemarezultatom 4:0.

S bijele tačke su pogađali Martin Odegaard i konačno Kai Haverz, a iz igre su poentirali Bukayo Saka i Ben White.

Luton je stigao do svoje prve pobjede ikada u Premiershipu. Savladali su Everton u gostima 2:1, dok je West Ham bez većih problema nadigrao Sheffield, bilo je 2:0.

Ranije danas, Aston Villa je deklasirama Brighton 6:1, dok je Newcastle rutinski savladao Burnley golovima Almirona i Isaka.