COPA AMERICA: Argentina i Čile izborili četvrtfinale, Messi dostigao Mascherana

Nogometaši Argentine i Čilea izborili su plasman u četvrtfinale Copa Americe koja se održava u Brazilu.

Argentina je nadigrala Paragvaj s minimalnih 1:0 u trećem kolu grupe A u Braziliji, a Leu Messiju je to bio 147. nastup za ‘Gaučose‘ zahvaljujući čemu je dostigao Javiera Mascherana po broju nastupa u nacionalnom dresu.

Jedini pogodak u Braziliji postigao je Papu Gomez nakon asistencije Angela Di Marie u desetoj minuti susreta.

U drugoj utakmici u grupi A Urugvaj i Čile remizirali su 1:1. Čile je poveo pogotkom Eduarda Vargasa u 26. minuti, a Urugvaj je izjednačio nakon autogola Artura Vidala u 66. minuti.

U grupi A Argentina je prva sa sedam osvojenih bodova, Čile je drugi s pet, Paragvaj treći s tri, dok Urugvaj ima jedan bod, a Bolivija je bez bodova.

Posljednje tri selekcije do sada su odigrale samo dva susreta, a najbolje četiri izborit će plasman u četvrtfinale.