Copenhagen očitao lekciju Bašakšehiru, Shakthar eliminisao Wolfsburg

Turski prvak Bašakšehir prizemljen je u glavnom gradu Danske u uzvratnom susretu osmine finala Evropske lige porazom od Copenhagena rezultatom 3:0.

Igrači Bašakšehira su u Dansku stigli s prednošću od 1:0 iz prvog susreta te sjajnom atmosferom nakon što su prvi put u historiji postali prvaci Turske.

Međutim, od prvog minuta na stadionu Parken bilo je jasno kako će izuzetno teško proći u narednu rundu takmičenja.

Već u 4. minuti Jonas Wind je pogodio za vodstvo Copenhagena 1:0, a potom je u 52. minuti realizovao penal za 2:0.

Kada je Rasmus Falk u 62. minuti pogodio za 3:0 bilo je jasno da će Copenhagen proći dalje.

Istim rezultatom svoje mjesto u narednoj fazi osigurao je i Shakthar protiv Wolfsburga, te je ukrajinska ekipa ukupnim rezultatom 5:1 prošla dalje.

Copenhagen će igrati protiv boljeg iz duela Manchester United – LASK (5:0), dok će Šahtar odmjeriti snage s pobjednikom meča Basel – Eintracht (3:0).