Coppa Italia: Juventus i Inter ništa nisu riješili u prvoj utakmici, odluka o finalisti pada na Giuseppe Meazzi

Nogometaši Juventusa remizirali su na domaćem terenu u prvoj utakmici polufinala Coppa Italije protiv Intera rezultatom 1:1.

Gledatelji su na Allianz stadionu u Torinu do prvih većih uzbuđenja i pogodaka čekali sve do 83. minute.

Prvo je u 83. minuti mrežu Intera pogodio Cuadrado, da bi se onda utakmica pretvorila u pravu dramu i scenario koji su priželjkivali vatreni navijači oba kluba.

Romelu Lukaku je u sudijskoj nadoknadi pogodio za izjednačenje, a zatim i pocrvenio zbog nesportskog ponašanja te ga neće biti u revanšu na Giuseppe Meazzi.

Kartone su u incidentu nakon utakmice zbog konflikta zaradili još i Cuadrado i Handanovič, tako da će i oni naredni meč odgledati sa tribina.

Odluka o finalisti ovogodišnjeg izdanja Coppa Italije kojeg brani upravo Inter je na programu 26. aprila sa početkom od 21:00 sati.

U drugoj polufinalnoj utakmici ovog takmičenja, snage će sutra odmjeriti Cremonense i Fiorentina. Revanš ove utakmice je na programu 27. aprila.