Čovjek koji je ušao kao iznenadna zamjena Ronaldu postigao hat-trick, Portugal osramotio Švicarsku i prošao u četvrtfinale

Nogometna reprezentacija Portugala savladala je selekciju Švicarske sa visokih 6:1 i tako se plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru.

Ruku na srce, apsolutno niko se nije mogao nadati da će Portugalci baš ovako lako savladati Švicarce u osmini finala i “dočepati” se naredne runde Mundijala.

Između ostalog, “čudo” ove utakmice je i to što Cristiano Ronaldo nije igrao u prvih 11, a zamijenio ga je na nevjerovatan način Goncalo Ramos postigavši hat-trick.

Upravo Ramos je postigao prvi pogodak na susretu u 17. minutu. Već u 33. minutu Pepe je sjajno glavom pogodio za 2:0 nakon centaršuta Brune Fernandesa. Tim rezultatom je i okončano prvo poluvrijeme.

Nastavak je novim pogotkom otvorio Ramos, igrač Benfice zabio je u 51. minutu. Svega četiri minute kasnije na semaforu je stajalo 4:0. Ramos ovaj put asistirao, a u strijelce se upisao Guerreiro. Igrao se 58. minut kada utješni pogodak za Švicarsku postiže Akanji.

Međutim, nezaustavljivi Portugal postiže i peti pogodak u 67. minutu. Felix dodaje loptu do Ramosa koji postiže svoj hat-trick. Konačan rezultat od 6:1. postavio je rezervista Rafael Leao u sudačkoj nadoknadi.

Reprezentacija Portugala tako će se u četvrtfinalu ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva suočiti sa Marokom, te je jasno da Portugalci i u tom susretu važe za favorita..