Čovjek odluke je Barcelonina mlada nada: Katalonci se napromašivali, ali ipak slavili protiv Seville

Igrači katalonske Barcelone su u derbiju 30. kola španske La Lige savladali ekipu Seville sa minimalnih 1:0.

Barcelona je na Nou Campu zabilježila trijumf u jako teškoj utakmici i tako nastavila seriju dobrih rezultata.

Redale su se šanse pred golom Andalužana. U prvih 45 minuta najbolju je imao De Jong, a u drugom dijelu, ako izuzmemo pogodak, najbliži da zatrese mrežu bio je Pique. Španac je probao glavom i pogodio stativu.

Izabranici Xavija Hernandeza su svojom agresivnošću i jakim presingom natjerali goste na greške, te su lako dolazili preg dol protivnika.

Igrala se 72. minuta utakmice kada je pao odlučujući pogodak. Pedri je brilijantnu solo akciju završio pogotkom sa nekih 16 metara u suprotni ugao gola Seville.

Barcelona se sada okreće ka meču četvrtfinala Evropske lige, a onda joj narednog vikenda slijedi gostovanje kod Levantea koji se bori za goli život.