Crna Gora na najbolji mogući način otvorila kvalifikacije za EURO, Krstović srušio Bugarsku usred Razgrada

Nogometna reprezentacija Crne Gore pobjedom je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, a u prvom kolu grupe G savladali su Bugarsku na gostujućem terenu sa minimalnih 1:0.

Ruku na srce, Bugarska je bila ta koja je u većem dijelu prvog poluvremena imala kontrolu igre. Ipak, Crnogorci su u defanzivi stajali jako dobro i nisu dozvoljavali previše prostora protivniku.

Prvi dio igre obilježile su prijetnje domaćih preko Grueva, dok su s druge strane gosti pokušavali preko Savića i Hakšabanovića. No, mreže su mirovale.

U nastavku u igru ulaze Jovović i Jovetić i to je itekako poboljšalo igru Crne Gore u fazi napada, da bi u 70. minutu došli do prvog i jedinog pogotka na susretu. Jovović je tada nesebično odigrao za Nikolu Krstovića koji loptu šalje u mrežu za konačnih 1:0.

Crnogorcima već za tri dana slijedi veliki izazov. U Podgoricu stiže nacionalni tim Srbije koji je ujedno i najveći favorit za lidersku poziciju ove grupe.