Crna Gora poražena u direktnom okršaju za narednu rundu takmičenja od Bjelorusije

Rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas u direktnom okršaju za narednu rundu takmičenja od selekcije Bjelorusije rezultatom 36:27.

Crna Gora je bolje otvorila utakmicu u Grazu, a nakon desetak minuta igre vodili su rezultatom 6:4. Potom se igra Crnogoraca raspala, što su Bjelorusi znali iskoristi. Do odlaska na odmor prednost Bjelorusije je samo rasla, a nakon 30 minuta igre rezultat je bio 17:11.

Nakon desetominutnog odmora, Bjelorusi su nastavili kao u prvom dijelu. Rutinski su zadržali prednost i savladali rivala sa uvjervljivih devet pogodaka razlike.

Iz grupe A dalje ide i Hrvatska koja će prenijeti dva boda u naredni krug.

Očekivanu pobjedu upisali su rukometaši Njemačke protiv Latvije (28:27) i vjerovatno će uz Španiju igrati u drugom krugu takmičenja iz grupe C.

U grupi E igrale su se utakmice drugog kola, a rukometaši Islanda bili su sigurni protiv Rusije (34:23) i došli do druge pobjede.