Crnogorci teško oštećeni: Bugarska do remija iz nepostojećeg penala!

U prvoj utakmici današnjeg programa kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2020. godine Crna Gora odigrala je 1:1 u Sofiji protiv Bugarske.

Crnogorci se s pravom mogu biti ljuti nakon utakmice jer su u samom finišu ostali bez tri boda zbog sudačke pogreške.

Mugoša je Crnogorce doveo u vodstvo krasnim pogotkom u 50. minuti nakon što je prevario nekoliko protivničkih igrača. Nakon primljenog pogotka domaćin je otvorio sve karte, ali nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti.

S druge strane, Crna Gora je imala nekoliko odličnih prilika iz kontri, ali je nedostajala mirnoća u završnicu. Kazna za promašaje i to nezaslužena, stigla je u 82. minuti.

Jovović je na rubu kaznenog prostora srušio Kostova, a sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Međutim, na usporenoj snimci jasno se vidi da je prekršaj bio van kaznenog prostora. Siguran izvođač bio je Nedelev.