Crotone uz pomoć VAR-a do velikog boda protiv Juventusa

Nogometaši Juventusa su kiksali u 4. kolu italijanske Serie A protiv posljednjeplasiranog Crotonea.

Crotone je odigrao hrabro i iskoristio neigranje Cristiana Ronalda i osvojio je prvi bod u Seriji A nakon tri teška poraza.

Domaćin je poveo u 12. minuti kada je Simy realizovao penal, no samo devet minuta kasnije gost je stigao do izjednačenja kada je Chiesa centrirao iz slobodnjaka, a Morata glavom pogodio za 1:1.

Do kraja susreta Juventus je pokušavao i dalje stići do pobjede, no odbrana Crotonea je izdržala sve napade i na kraju su domaći igrači imali mnogo razloga za slavlje.

Nakon ove utakmice aktuelni šampion je na trećoj poziciji sa osam osvojenih bodova, dok je Crotone na 18. sa jednim bodom.