Crvena zvezda došla do velikog trijumfa protiv Brage, Dinamo poklonio pobjedu West Hamu

Nogometaši Crvene zvezde slavili su veliku pobjedu u 1. kolu Evropske lige na domaćem terenu protiv Brage rezultatom 2:1.

Domaći sastav stiže u vodstvo u 75. minuti. Aleksandar Katai je ubacio iz kornera, a loptu je glavom u mrežu poslao Milan Rodić za veliko slavlje.

Međutim, samo što se krenulo sa centra nogometaši Zvezde prave veliku grešku koju u pogodak pretvara Galeno udarcem sa 20-tak metara.

Ipak, u 85. minuti Crvena zvezda je došla do velike pobjede nakon dosuđenog penala.

Katai je preuzeo odgovornost i sigurnim udarcem po sredini gola donio je važna tri boda svom timu.

U istoj grupi snage su u ranijem terminu odmjerili Midtjylland i Ludogorets, a meč je okončan bez pobjednika 1:1.

Za razliku od Zvezde, Dinamo Zagreb nije dobro prošao sa svojim rivalom.

West Ham se iz Hrvatske vraća sa punim plijenom zahvaljujući greškama domaćih nogometaša.

Poklone su u pogotke pretvorili Antonio i Rice za siguran početak evropskog takmičenja za slavne ‘Čekićare’.

U drugoj utakmici ove grupe, Genk je rezultatom 1:0 slavio protiv Rapida u Beču.